Udskriv

Esbjerg Squash Klubs interne Pokalturnering 2018/2019

06. september 2018.

Kære medlemmer

Esbjerg Squash Klub afholder en pokalturnering for klubbens egne medlemmer, som kommer til at strække sig hele sæsonen 2018/2019. Der afholdes turnering for både damer og herrer, og herrernes turnering afvikles som en Monrad 32, som garanterer 5 kampe til alle, mens damernes turnering afvikles som Monrad 8, hvilket giver 3 kampe. Runde 1 afvikles i oktober, runde 2 i november osv. Du aftaler selv med din modstander, hvornår Jeres kamp spilles i nævnte måned. Først-til-mølle Tilmelding ved at skrive dig på i dette sheet:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1G8lBmYHGK1n3yICPSiGzaLxBS_wonWw6L6qAtIwlbPU/edit?usp=sharing

Brug muligheden til at møde nye modstandere og test dig selv og dine squash skills. Alle er meget velkommen.

Sidste tilmelding er 24. september.

Esbjerg Squash Klub   -   Haraldsgade 41B   -   6700 Esbjerg